Sposoby na zabezpieczenie lakieru Twojego auta

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie lakieru samochodu. Właściciele aut wciąż szukają najlepszej i najtrwalszej metody, aby ochronić lakier samochodowy. Nie ma w tym niczego dziwnego, w końcu powłoka lakiernicza stanowi niezwykle istotny element samochodu, jest swojego rodzaju wizytówką samochodu i poza efektem wizualnym i walorami estetycznymi, zadbana powłoka lakiernicza podnosi wartość samochodu i świadczy o tym jak samochód był użytkowany. Wielu kierowców uważa, że zadbany lakier to zadbany samochód. Ale jak skutecznie zabezpieczyć lakier samochodowy, aby był odporny na wszelkie czynniki zewnętrzne?

Ochrona lakieru samochodu
przed szkodliwymi czynnikami

Istnieje wiele czynników, przed którymi powinniśmy chronić powłokę lakierniczą samochodu. Podczas codziennej eksploatacji Twój pojazd jest narażony na wiele uszkodzeń, które niekiedy powstają niezależnie od Ciebie. Jednym z najbardziej destrukcyjnych czynników jaki codziennie wręcz bombarduje Twój samochód jest promieniowanie UV, ale nie zapominajmy o wysokich i niskich temperaturach, silnym wietrze, sóli drogowej, sokach z drzew, owadach, ptasich odchody czy zbyt mocnej chemii samochodowej. Czy to podczas jazdy po mieście, autostradzie, czy też po bardziej wymagającej nawierzchni powłoka lakiernicza Twojego pojazdu jest narażona na różnego rodzaju zarysowania, korozję oraz czynniki zewnętrzne. Nawet kiedy dbasz o swój samochód w najlepszy możliwy sposób, niektórych uszkodzeń nie jesteś w stanie uniknąć. Na szczęście odpowiednia pielęgnacja lakieru samochodu jest w stanie ochronić go przed uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi. Odpowiednia powłoka ochronna na lakier może nawet się samoregenerować.

lakier zabezpieczony powłoka grafenową, agresywnie czerwony samochód sportowy

Powłoka ceramiczna - jak działa?

Powłoka lakiernicza to bardzo ważny element samochodu.  W świadomości wielu kierowców pełni ona funkcję jedynie dekoracyjną i estetyczną – ma wyróżniać auto na tle podobnych modeli. Lakier samochodowy chroni karoserię przed zabrudzeniami, chemikaliami, korozją oraz wszelkimi czynnikami zewnętrznymi, wynikającymi z codziennej eksploatacji. Lakier to także istotny element samochodu, który pełni ważną rolę estetyczną i sprawia, że auto wyróżnia się na tle innych.

Odpowiednia ochrona i kosmetyka auta są w stanie zagwarantować, że Twój samochód będzie prezentował się jak pojazd prosto z salonu i zachowa głębię koloru przez długie lata. Jednym z najskuteczniejszych sposobów na ochronę lakieru jest powłoka ceramiczna. Powłoka ceramiczna gwarantuje zabezpieczenie nawet do kilku lat, chroni lakier przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz chemikaliami, nie musisz więc martwić się, że lakier szybko wyblaknie. Zapraszamy do wypróbowania powłoki ceramicznej TOP COAT, która dzięki unikatowej recepturze połączenia krzemu oraz związków fluoru nadaje powierzchni wysoką gładkość i głęboki połysk. Warto także dodać, że powłoka ceramiczna TOP COAT nadaje także wysoki efekt hydrofobowy, dzięki czemu samochód o wiele mniej się brudzi. Powłoka ułatwia więc utrzymanie auta w czystości i sprawia, że mycie go staje się jeszcze większą przyjemnością.

Powłoka ceramiczna Top Coat

Zabezpieczenie lakieru samochodowego: powłoka ceramiczna Top Coat Waxedshine

Innowacyjna receptura będąca połączeniem związków fluoru oraz krzemu, została ona opracowana do stosowania jako końcowa warstwa zabezpieczająca lakier.

Po utwardzeniu nadaje powierzchni ultra gładkość, głęboki połysk oraz trwały i bardzo wysoki efekt hydrofobowy.

Powłoka grafenowa - doskonałe zabezpieczenie lakieru przed czynnikami zewnętrznymi

Nowością na rynku kosmetyki samochodowej jest powłoka grafenowa. Produkt GSHC Graphene Self Heal Coating to zabezpieczenie lakieru samochodu opracowane przez firmę Waxedshine przy użyciu nieorganicznych oraz organicznych składników. Powłoka grafenowa WaxedShine to unikalne połączenie grafenu i polimerów, atomy dwutlenku krzemu i azotu tworzą gęstą usieciowioną warstwę posiadającą pamięć wewnętrzną, która pod wpływem ciepła pozwala na proces samoregeneracji. Przed czym chroni powłoka grafenowa? Zapewnia wysoką odporność promieniowanie UV, silną chemię, ptasie odchody, owady oraz skutecznie zapobiega zakamienianiu się powłoki lakierniczej. Warto także podkreślić, że powłoka ta posiada wysokie właściwości hydrofobowe, co sprawia, że samochód jest znacznie łatwiejszy w pielęgnacji i nie zbiera zabrudzeń. Efekt GSHC Graphene Self Heal Coating od WaxedShine jest długotrwały, przez co możesz cieszyć się szklistością i najwyższą ochroną przez bardzo długi czas.

zabezpieczenie lakieru samochodowego - aplikacja powłoki

Samoregenerująca się powłoka grafenowa GSHC

zabezpieczenie lakieru powłoką samoregenerującą się

GSHC Graphene Self Heal Coating to certyfikowana, „samonaprawiająca” powłoka grafenowa, opracowana przez WaxesShine przy użyciu organicznych i nieorganicznych składników. Ta innowacyjna mieszanka grafenu i polimerów, w której atomy dwutlenku krzemu i azotu na przemian tworzą gęstą usieciowaną warstwę, posiada „wewnętrzną pamięć” pozwalającą na proces samoregeneracji pod wpływem ciepła.

W tej technologii nazywamy ją SiOx, ponieważ jest to złożona wielowarstwowa technologia sieciowania, zapewnia ona ekstremalną przyczepność do wielu powierzchni i posiada doskonały i długotrwały efekt hydrofobowy

Które zabezpieczenie lakieru samochodowego sprawdzi się najlepiej?

Bez względu na to, czy bardziej zależy Ci na walorach estetycznych, czy na zabezpieczeniu lakieru samochodowego przed czynnikami zewnętrznymi, warto wybrać powłoki wysokiej jakości, które zapewnią Ci wysoką ochronę lakieru oraz pozwolą Ci cieszyć się wysokimi efektami estetycznymi przez długi czas. Jeżeli właśnie zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego zabezpieczenia lakieru samochodu, przede wszystkim powinieneś kierować się indywidualnymi potrzebami. Rodzaj powłoki ochronnej powinien być dostosowany do tego, w jaki sposób eksplorujesz na co dzień swój samochód. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę, w jakim stopniu pojazd jest narażony na pyłki i kwiaty drzew, ptasie odchody, skrajnie wysokie i niskie temperatury. Bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczeniu powłoki lakierniczej przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, które przede wszystkim sprawia, że lakier szybko blaknie i samochód się nie błyszczy. Czyste i lśniące auto pozostanie dłużej w pożądanym stanie, jeśli zdecydujemy się na jego odpowiednią pielęgnację. Najłatwiej w czystości utrzymać powłokę grafenową. Doskonałe właściwości hydrofobowe sprawiają, że takie zabezpieczenie lakieru samochodu zapobiega w całości problemom z water spotami, a ryzyko zarysowań lakieru jest radykalnie zmniejszone.

Ochrona lakieru samochodu z WaxedShine - najwyższa jakość

Jeżeli poszukujesz produktów najwyższej jakości, które zabezpieczą karoserię Twojego pojazdu na długi czas, wypróbuj powłoki WaxedShine. Ochrona lakieru samochodu to dziedzina, w której się specjalizujemy i wciąż udoskonalamy nasze produkty tak, aby były bezkonkurencyjne. Na bieżąco sprawdzamy trwałość i wytrzymałość naszych preparatów w polskich warunkach klimatycznych, dlatego wiemy, w jaki sposób najskuteczniej chronić karoserię przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

zabezpieczenie lakieru samochodowego: auto wysychające po zaaplikowaniu powłoki
Jako pierwsi w Polsce postanowiliśmy przedstawić naszym klientom zabezpieczenie lakieru samochodu w formie innowacyjnej, samoregenerującej się powłoki grafenowej, która dzięki specjalnie skomponowanej recepturze, zapewnia najwyższy poziom ochrony przed czynnikami zewnętrznymi oraz zarysowaniami. Posiadamy także bogatą ofertę powłok które gwarantują niesamowity połysk oraz wydobywają głębię koloru auta.
 
Nasze produkty polecamy przede wszystkim profesjonalnym salonom autodetailingowym. Pragniesz oferować swoim klientom najwyższej jakości usługi z zakresu kosmetyki samochodowej? Serdecznie zapraszamy do zamawiania produktów WaxedShine. Gwarantujemy, że nasze preparaty do zabezpieczania lakieru samochodowego są preparatami o najwyższej jakości, które zapewniają najwyższy poziom połysku oraz ochronę powłoki przez długi czas.